خلاصه مطالب بیان شده

سلام و درود به شما دوستان عزیز علاقمند به طراحی و توسعه سایت. در این جلسه از مجموعه آموزشی طراحی سایت به آموزش css و html می پردازیم. لازمه طراحی سایت این هست که شما htm , cssو یک زبان برنامه نویسی مانند php را بدانید تا بتوانید سایت های قدرتمندی بسازید.

قطعا با تمرین و استمرار در کد نویسی و آشنایی با cms های آماده و همچنین فریم ورک های موجود می توانید یک طراح سایت قدرتمند شوید. در این مجموعه ویدئو ها نیز قصد داریم شما را با برنامه نویسی و فریم ورک و Cms های آماده نیز آشنا کنیم.

جلسه امروز ادامه مبحث html و شروع css می باشد. در این جلسه می آموزیم که به سه روش مختلف می توانیم css را به کد های html اضافه نماییم.

روش های استفاده از css در طراحی سایت

همانطور که در مبحث طراحی سایت اشاره شد کدنویسی css در html به سه روش مختف قابل پیاده سازی می باشد. معمولا از روش external استفاده می شود ولی باید هربا سه روش آشنا باشیم.

1- روش Inline

2- روش Internal

3- روش External

در روش Inline کدهای Css با اسفاده از attribute ی به نام style در داخل تگ های html نوشته می شوند. در روش Internal، ایتدا یک تگ style در داخل تگ head اضافه می کنیم. سپس در این تگ استایل باید کدهای css را بنویسیم.

و اما در روش external ، ابتدا باید یک فایل css جدا بسازیم.(معمولا نام ایم فایل را style.css می گذارند.) سپس در فایل html که کد های html در آن قرار دارند باید یک attribute به نام class ایجاد کنیم و یک نام به آن اختصاص دهیم.

سپس در داخل فایل stlyle.css که ایجاد نمودیم کدهای css با توجه به طرحی که مدنظر داریم را د ر آن قرار می دهیم.