به صورت کلی Content Management System و یا به اختصار CMS سیستم مدیریت محتوا می‌باشد. با کمک این سیستم می‌توانیم به انتشار، ویرایش و یا حذف محتوای تولید شده در فضای مجازی بپردازیم. نرم افزار‌های تولید محتوای بسیاری وجود داشته که در صورت نیاز می‌توان استفاده نمود. به طور مثال ورد‌پرس یکی از cms های موجود بوده که می‌تواند با افزونه‌های متفاوت و تم های موجود، وب سایت را به حالت شخصی درآورد. اما در برخی از موارد نیاز به یک سیستم مدیریت محتوا اختصاصی از ابتدای کار نیاز می‌باشد.

ارگان‌های دولتی، شرکت‌های بزرگ و دانشگاه‌ها نیاز به سرعت و دقت بسیار بیشتری دارند. و همین‌طور به دلیل نیاز به امنیت و سکیوریتی بسیار بالا باید به دنبال طراحی cms به طور اختصاصی باشند. و اما در ادامه از این مقاله در anngroup.ir به بررسی بیشتر این موضوع و مزایا و معایب آن خواهیم پرداخت.

cms اختصاصی
طراحی سایت به صورت اختصاصی و سیستم مدیریت حرفه‌ای در “گروه آن”

CMS چیست و انواع آن

این سیستم تحت وب بوده و برای مدیریت محتوا در انواع وب‌سایت‌ها کاربرد دارد. cms این امکان را به مدیران سایت داده تا بدون هیچ دانش برنامه نویسی به انجام امور خود بپردازند. دروپلا و جوملا از دیگر سیستم تولید محتواهای موجود در بازار بوده که کارایی‌های بسیاری دارند. و اما cms اختصاصی و کاربرد‌های آن چه می‌باشند؟ در ابتدا باید بدانید از نظر هزینه بسیار بالاتر از cms های آماده خواهد شد. و اما هزینه نهایی بستگی به امکانات مورد نیاز شما خواهد داشت. سیستم مدیریت محتوای اختصاصی شامل معماری دیتابیس و پنل مدیریت متناسب با نیاز شما و فقط برای شما طراحی می‌شود. سرعت بسیار بیشتر سایت یکی از مزیت های اساسی در این نوع طراحی است.

برای طراحی سیستم مدیریت محتوا به صورت اختصاصی با تیم ما در “گروه فناوری آن” ارتباط بگیرید.

مزیت های مدیریت محتوای اختصاصی

cms اختصاصی امکانات بسیار و تازه‌ای را فقط برای شما ایجاد خواهد نمود. این امکانات در هیچ سیستم دیگری وجود نداشته و تخصصی برای شما می‌باشد. بسیاری از کدهای موجود در cms های آماده می‌تواند برای کار شما غیر ضرروی باشد. و با حذف این کدهای غیر ضروری در cms اختصاصی، سرعت سایت بالا خواهد رفت. این امر همچنین به شما کمک کرده تا به صورت بهینه از منابع سرور استفاده نمایید. سازمان‌های مختلف استراتژی‌ها و اهداف متنوعی در طراحی سایت برای خود دارند. سیستم مدیریت محتوا به صورت اختصاصی این امکان را ایجاد کرده تا از این اهداف به راحتی پشتیبانی شود.

امنیت سایت برای یک نهاد مهمی مانند دانشگاه و یا ارگان‌های دولتی مهم ترین ویژگی مد نظر خواهد بود. cms های اختصاصی این نگرانی را تا مقدار بسیار زیادی کاهش خواهند داد. قابلیت رشد و توسعه ساده تر و در نهایت کاهش هزینه نگهداری سایت نیز از دیگر مزیت ها خواهند بود.

ساخت CMS اختصاصی

و اما چه زمانی نیاز به ساخت cms اختصاصی احساس می‌شود؟ سیستم مدیریت محتوا برای تمامی سایت ها قابل استفاده بوده و محدودیتی ندارد. اما برخی از مشاغل مانند سیستم انتخاب واحد دانشگاه علاوه بر سرعت، نیاز به پذیرفتن چند کاربر به صورت همزمان نیز دارند. یعنی چندین کاربر در یک زمان وارد سایت شده و موجب افزایش ترافیک سایت خواهند شد. در این زمان cms اختصاصی بهترین انتخاب ممکن می‌باشد. زیرا سیستم مدیریت محتواهای رایگان نمی‌توانند پاسخ‌گوی این حجم از کاربر در لحظه بوده و پهنای باند کمتری دارند.

فروشگاه‌های اینترنتی بزرگ، سایت شرکت و کمپانی‌های بزرگ و مهم از دیگر مواردی بوده که نیاز به ساخت cms اختصاصی دارند. سایت‌های دولتی و خبری، استارتاپ‌های خلاقانه و سایت‌های بانکی نیز به طور قطع باید سیستم مدیریت محتوای اختصاصی داشه باشند. زیرا امنیت در این سیستم‌ها بسیار پراهمیت می‌باشد. هر چند cms های آماده نیز بسیار امن بوده و مشکلی از این لحاظ نخواهند داشت. و در نهایت سایت‌های خبری و یا فروشگاهی بزرگ نیاز به توسعه داشته و این قابلیت در سیستم مدیریت محتوا اختصاصی موجود است.

مشاوره و انتخاب بهترین سیستم مدیریت محتوا برای شما با تیم حرفه‌ای ما در “گروه فناوری و هنری آن” انجام می‌گیرد.

معایب CMS اختصاصی را بدانید

تا به اینجا در مورد مزیت و کاربردهای بی‌نظیر cms اختصاصی صحبت نموده‌ایم. اما اصلی ترین عیب در این سیستم، هزینه‌ی بالا در طراحی و زمان‌بر بودن آن است. بخش زیادی از هزینه‌‌های طراحی و توسعه پنل‌های مدیریتی در وردپرس و سایر cms های رایگان استفاده شده موجود نمی‌باشد. همچنین به دلیل طراحی هر بخش به صورت اختصاصی زمان تحویل سایت نیز بیشتر از حالت معمول خواهد شد. پشتیبانی سایت نیز گران‌تر خواهد بود و هزینه بیشتری می‌خواهد. که البته تمامی معایب گفته شده با توجه به اختصاصی بودن سیستم مدیریت محتوا بوده و در صورت نیاز برای کاربران، ارزش خواهد داشت.

طراحی سایت
طراحی cms اختصاصی با هزینه مناسب

انواع پلن طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی در موقعیت‌های متفاوت چه تاثیری در روند کاری افراد خواهد داشت؟ پیشرفت و موفقیت هدف هر فردی در روند کاری خود می‌باشد. بنابراین اگر به دنبال فروش و یا دریافت مشتری بیشتر هستید، به طور جدی طراحی سایت و cms اختصاصی را دنبال نمایید. زیرا رضایت مشتری و کاربر شما را به هدف اصلی خواهد رساند.

طراحی سایت اختصاصی برای سازمان های دولتی

در سازمان‌های دولتی سیستم و پورتالی نیاز بوده که علاوه بر ارائه اطلاعات بتواند ارتباطات داخلی را نیز مدیریت نماید. به طور مثال منابع انسانی را به راحتی به سایر بخش‌ها مرتبط نماید. و نیاز کاربران را نیز بدون دردسر پاسخ‌گو باشد. چنین سیستمی باید حتما اختصاصی بوده و ورود چندین کاربر به صورت همزمان را کنترل نماید.

سیستم مدیریت محتوا در استارت آپ

استارت آپ‌ها و سایت‌های خلاقانه در محور نوآوری و بروز ایده‌های متفاوت می‌چرخند. رویکردی تازه را ابداع کرده و نمی‌خواهند مانند بقیه باشند. بنابراین با طراحی سایت به طور اختصاصی قابلیت‌های خود را یک مرحله جلوتر خواهند برد. توسعه و خلاقیت در این مدل از کسب و کار‌ها حرف اول را می‌زند. اما در بسیاری از موارد هزینه و زمان مورد نیاز از بودجه تیم‌های استارت آپی کمتر خواهد بود. در صورت نیاز سایت را می‌توان با وردپرس شروع کرده جلو برد. و پس از طی مدت زمانی قابل پیاده سازی مجدد بوده و می‌توان سایت را بر روی cms اختصاصی بازنویسی کرد.

طراحی سایت خبری

در این سبک از سایت‌ها سئو و بالا رفتن رتبه در گوگل اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد. زیرا کاربران با چند کلمه کلیدی به در دسترس‌ترین وب‌سایت مراجعه می‌نمایند. و تمامی امکانت مورد نظر در این وب‌سایت‌ها مانند فدراسیون والیبال ایران بر بستر وردپرس قابل پیاده سازی می‌باشد. و اما در صورت نیاز به توسعه و سرعت بیشتر سیستم مدیریت محتوا به صورت اختصاصی یک راهکار عالی خواهد بود.

سایت فروشگاهی و شرکتی

اکثر افراد برای سایت‌های فروشگاهی و شرکتی خود استفاده از وردپرس را ترجیح می‌دهند. اما اگر فروشگاه شما بسیار بزرگ و کابران بسیاری را در هر لحظه دارد، پیشنهاد ما به شما cms اختصاصی خواهد بود. شرکت‌ها و کمپانی‌های بزرگ نیز با طراحی سایت اختصاصی لول مجموعه خود را بالا می‌برند.

طراحی سایت
سیستم مدیریت محتوا به صورت اختصاصی

برای طراحی سایت اختصاصی در قیمت مناسب، طراحی زیبا و کاربردی با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *