بک لینک های سایت موقعی ایجاد شده که از سایتی به سایت دیگر لینک‌دهی شود. یعنی شما در مقاله‌ای از سایت اول، به صفحه ای از سایت دوم لینک می‌دهید. این اتفاق موجب شده تا ترافیک سایت دوم بیشتر شده و به بهبود و پیشرفت هر دو سایت کمک خواهد نمود. و اما پیدا نمودن بک لینک هایی که موجب بهبود و پیشرفت سایت شما شوند نکته بسیار مهمی خواهد بود. سایت مورد نظر باید اعتبار و توانمندی بالایی داشته باشد. رعایت این نکات مهم نیازمند یادگیری و بررسی بک لینک‌های سایت می‌باشد. در ادامه از این مقاله در سایت گروه “فناوری و هنری آن” می‌خواهیم به معرفی ابزارهای معروف در بررسی بک لینک‌ها و بررسی آن‌ها بپردازیم. اگر سئوکار و یا صاحب سایت می‌باشید بهتر است تا به دقت با ابزارهای کاربردی در این حوزه آشنا باشید.

برای مشاوره بهینه سازی و سئو با شماره تماس 09362572657 با ما در ارتباط باشید.

بررسی بک لینک های سایت خود و رقبا
بررسی بک لینک های سایت خود و رقبا

تعداد بک لینک های سایت

از مهم ترین سوالاتی که ممکن است در ذهن هر سئو کار و یا کارفرمایی پیش بیاید تعداد بک لینک های سایت رقبا می‌باشد. همچنین بک لینک‌ها در چه سایت هایی وجود داشته و به چه مقدار موجب اعتبار و ترافیک در سایت شده‌اند. و در آخر چگونه در سایت هایی لینک بدهیم؟ این امر یک اتفاق تبلیغاتی بسیار مهم خواهد بود. زیرا اگر به درستی انجام شود می‌توانید مشتریان را از سایت رقیب به سایت خودتان بکشانید. تمامی این آنالیزها بهتر است قبل از شروع کار سئو بر روی سایت انجام شود. زیرا یک برنامه ریزی و تعیین استراتژی سئوی دقیق و اصولی مهم‌ترین کمک در پیشرفت سایت خواهد بود.

تحلیل بک لینک رقبا

هدف از تحلیل بک لینک رقبا درک بهتر از وضعیت سئو و تعیین میزان فعالیت می‌باشد. با این تحلیل‌ها به کمک ابزارهای موجود می‌توانید روند بررسی و تحلیل را سرعت و بهبود ببخشید. بررسی اطلاعات سایت و بررسی وضعیت سایت در گوگل را باید در ابتدای کار انجام دهید. زیرا داده‌های به دست آمده موجب برنامه ریزی اصولی و بهتر خواهند شد. استراتژی لینک سازی شامل تمامی این برنامه ریزی‌ها، آنالیز رقبا و بک لینک های مورد استفاده آن‌ها خواهد بود. انتشار رپورتاژ یا ارسال پست مهمان، شناسایی لینک های کمتر کاربردی و … همگی شامل تحلیل و استراتژی لینک سازی می‌باشند. هر بک لینکی به تنهایی قرار نیست موجب پیشرفت سایت باشد.

منابع معتبر همچون وب سایت های پر بازدید، برندهای توسعه یافته، سایت های خبری و هر سایت پربازدید دیگر که از نظر گوگل رتبه بالایی دارند می‌توانند موجب اعتماد بیشتر گوگل به سایت شما شوند. اعتبار دامنه در سایت بک لینک دهنده نیز اهمیت دارد. در نقطه مقابل بک لینک از سایت هایی بی اعتبار و اسپم می‌تواند موجب شده تا اعتبار و رتبه سایت شما نیز پایین بیاید. لینک های بی کیفیت را از طریق ابزارهایی که در ادامه معرفی می کنیم بررسی نمایید. بک لینک های بی‌کیفیت و سمی حتی موجب جریمه شدن سایت شما توسط گوگل خواهد شد.

در مجموعه “فناوری و هنری آن” سایت شما، سایت رقبا و سایت های معتبری که می‌توانند به شما بک لینک دهند به طور کامل بررسی خواهند شد. مجموعه این تحلیل و آنالیزها پیشرفت هر روزه و طولانی مدت برای سایت و کسب و کار شما در هر حوزه خواهد بود.

برای آشنایی بیشتر می‌توانید نمونه کارهای طراحی سایت گروه “فناوری و هنری آن” را مشاهده نمایید.

ابزارهای بررسی بک لینک رقبا و بک لینک های سایت

برای بررسی و تحلیل بک لینک های سایت ابزارهای بسیار مهم و پیشرفته‌ای در دسترس می‌باشند. این ابزارها به شما کمک کرده تا سایت هایی که می‌توانند به سایت شما لینک دهند را پیدا نمایید. و خب پس از پیدا نمودن این سایت‌ها با کمک یک تیم سئو حرفه‌ای می‌توانید ارزش هر کدام را بسنجید و داده‌های به دست آمده را تحلیل نمایید. در نهایت سایتی که برای پیشی گرفتن شما از رقبا بهتر است و تبلیغات موثرتری برای شما خواهد داشت را انتخاب نمایید. Ahrefs یکی از معروف ترین ابزارهای بررسی بک لینک سایت می‌باشد.

بک لینک های سایت با ابزار Ahrefs

سایت Ahrefs یکی از بهترین ابزار در بررسی بک لینک سایت بوده و دیتا های بسیاری را به شما ارائه می‌دهد. URL هر سایتی که می‌خواهید مورد بررسی قرار گیرد را در این ابزار وارد نمایید. آدرس سایت خود و یا سایت رقبا را وارد نموده و تمام اطلاعات در مورد سایت هایی که به سایت وارد نموده لینک داده‌اند را خواهید یافت. رتبه بندی دامنه و تعداد دفعات بک لینک را نیز توسط این ابزار جستجوگر خواهید دریافت. Ahrefs به شما لینک های جدید، گم شده و یا شکسته شده را نیز نشان خواهد داد. همچنین رشد و کاهش بک لینک های خود را نیز می‌توانید بررسی نمایید. استفاده از این ابزار و داشتن اکانت شخصی در آن باید خریداری شود اما برای هفت روز اول رایگان خواهد بود.

ابزار Semrush

سمراش و یا Semrush یک ابزار بی‌نظیر در بررسی بک لینک از نظر سئو کاران می‌باشد. بررسی بک لینک های سایت در این ابزار بر اساس کشور، انواع انکرها، امتیاز اعتبار، سابقه دریافت لینک، صنعت و … بررسی می‌شود. در نتیجه داده به دست آمده بسیار دقیق و بی خطا خواهد بود. دامنه هایی که رقبا استفاده کرده و لینک دارند را می‌توانید توسط این ابزار شناسایی نمایید. انکر تکست ها را شناسایی کرده و همچنین عناوین صفحات لینک دهنده را نیز مشاهده نمایید. استفاده محدود و اولیه به صورت رایگان در این ابزار میسر می‌باشد. و پس از آن باید اشتراک ماهیانه خریداری نمود. برای خرید اکانت و شارژ حساب در این ابزارهای جستجو می‌توانید از سایت های واسطه کمک بگیرید.

ابزار سمروش در بررسی بک لینک و کلمات کلیدی
ابزار سمروش در بررسی بک لینک و کلمات کلیدی

بک لینک های سایت با ابزار Moz

سایت ماز Moz Link Explorer داده های بسیار ارزشمندی را در مورد سایت مورد بررسی به شما خواهد داد. همچنین این ابزار جستجوگر به شما کمک کرده تا لینک‌های شکسته سایت خود را ترمیم نمایید. لینک های گم شده و یا جدید را پیدا کرده و لینک های رقبا را آنالیز نمایید. با تحلیل لینک‌ها می‌توانید محتوای باکیفیت تری را به دنبال کننده‌های خود ارائه دهید. از خوبی های ماز رایگان بودن آن خواهد بود. هر چند برای دریافت امکانات بیشتر و حرفه‌ای بهتر است تا اکانتی که در این برنامه ساخته‌اید را به صورت ماهانه شارژ نمایید.

سئو و بهینه سازی حرفه‌ای سایت شما با تیمی مجرب در “مجموعه فناوری و هنری آن” انجام می‌شود.

ابزار Majestic SEO

ابزار Majestic Seo به صورت تخصصی بر روی آنالیز و تحلیل بک لینک ها فعالیت دارد. و تعداد لینک های دریافتی از سایت های مخصوصی را نمایش خواهد داد. بسیاری از داده هایی که توسط این ابزار ارائه می‌شود تخصصی و منحصر به فرد است. در نتیجه در دیگر ابزار هایی که برای کلمه کلیدی و غیره نیز مناسب می‌باشند پیدا نخواهید نمود. تاریخچه بک لینک، آی پی و دامنه های ارجاع دهنده و لینک های خارجی از سرویس های این ابزار خواهند بود. اشتراک این برنامه نیز به دلار قابل خریداری می‌باشد.

ابزار Ubersuggest

بیشترین کاربرد این ابزار در زمینه تحقیق کلمات کلیدی می‌باشد. تعداد کل بک لینک‌ها، تعداد رفرینگ دامین، معرفی دامنه‌های جدید، تاریخچه دریافت دامنه و امتیاز دامنه همگی در ابزار Ubersuggest قابل بررسی تجزیه و تحلیل خواهند بود. بک لینک سایت خود و رقبا را آنالیز کرده و نتیجه ها را در راستای پیشرفت سایت خود قرار دهید.

یکی از ابزارهای بررسی بک لینک متعلق به سایت نیل پاتل
یکی از ابزارهای بررسی بک لینک متعلق به سایت نیل پاتل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *